Blog > Komentarze do wpisu

W poszukiwaniu piękna na Muranowie

Jest taki konkurs, w którym można wygrać 3-miesięczną pracę, polegającą na podróżówaniu za niezłą kasę. Uległam pokusie i się zgłosiłam.

Pierwsze zadanie: obfotografować najbliższe otoczenie, znaleźć w nim coś pięknego. Wprawdzie jaka aura jest, każdy widzi i nie jest to najlepsza pogoda do fotografii, ale lepszej przed zakończeniem tego etapu konkursu się nie doczekam, więc opuściłam mieszkanie w poszukiwaniu piękna.

To, co zobaczyłam za drzwiami, niewątpliwie jest ciekawe, szczególnie biorąc pod uwagę pobudkę, którą mi dziś zgotował młot pneumatyczny. Ale czy jest to piękne?Omijając psie kupy odkrywane przez topniejącą breję doszłam do budowanego Muzeum Historii Żydów Polskich. Napis "Szanuj życie" nie nawiązuje do getta, które było w tym miejscu, ale do pracy na wysokościach. Tutaj brzmi dwuznacznie.Muranów to trochę jak skansen. Gdzie jeszcze znajdzie się zakład, w którym można naprawić zabytkowy aparat fotograficzny? Mnie pan Gecyngier trzy razy naprawiał aparat za darmo:) A obok mamy usługi cholewkarskie.

 

Niedaleko jest stadion Polonii. Kibice kolorują więc buroszary muranowski krajobraz i zdobią budynki wyrafinowanymi napisami.

Z pewną taką nieśmiałością (wynikajacą z realnej oceny tego "dzieła") zapraszam do aktywności w mojej galerii konkursowej
czwartek, 20 stycznia 2011, reska

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/01/20 21:42:18
zdjęcie Muzeum - jeśli mam głosować. Pewnie zdjęcia tego gąszczu rur mogłoby być piękne :)
-
2011/01/20 22:11:20
Rury nie wyszly atrakcyjnie, więc ich nie wrzuciłam. Ta budowa muzeum przy innej pogodzie mogłaby wyjść świetnie;( Jeszcze jutro rano mam szansę:)
-
2011/01/23 13:14:29
Piękno, to dość trudny temat. Szczególnie na Muranowie. ;)