Kategorie: Wszystkie | Filmy | Fotografia | Kocham koleje;) | Książki | Podróże | Życie
RSS
czwartek, 23 lipca 2015

Nie piszę bloga, bo dopada mnie poczucie bezradności i zniechęcenia. Tym razem nie z powodu własnego życia. Rzeczywistość mnie przytłacza. Czytam, że większość Polaków jest przeciwna przyjęciu 2 tys. uchodźców i dociera do mnie, że tym samym z większością Polaków nie chcę mieć do czynienia. A przynajmniej z tymi, którzy na uchodźców wylewają kubły nienawiści. Myślę o ludziach, którzy odesłani w miejsce, z którego uciekli, mają wielkie szanse stracić życie i myślę o tym, jak łatwo jest nam wysyłać innych na śmierć. O ile spokojnie znoszę polityczne swary i żądne rządy, PO, PiS czy SLD nie są w stanie sprawić, żebym nie czuła się w Polsce na swoim miejscu, to ta historia z uchodźcami to sprawiła. Po raz pierwszy poczułam, że w tym oceanie egoizmu jest mi źle.

Ciągle docierają do mnie wiadomości o wyrzucanych czy torturowanych zwierzętach i tu mam odczucia podobne. Nie rozumiem okrucieństwa, nie chcę z hołotą mieć nic wspólnego i przeraża mnie skala zjawiska. Pomagacze pomagają, a ofiar ciągle mnóstwo. W jakim świecie żyjemy?

A ja się czuję źle, jestem osłabiona, apatyczna i zaspana i nie mam pojęcia, gdzie szukać przyczyny. Myślałam, że to od leków, które mi dokuczyły szeregiem skutków ubocznych, ale leki odstawiłam, większość skutków ubocznych minęła, zostały tylko nadmiarowe kilogramy i osłabienie w pakiecie z sennością. Jedynym pozytywem tego kiepskiego czucia jest to, że nie robią na mnie wrażenia fejsbukowe relacje znajomych z różnych wojaży. Nie mogę zazdrościć, skoro nie mam siły jechać. Ale z drugiej strony bardzo bym chciała te siły mieć, bo świat jest kuszący. I tyle jest miejsc do odwiedzenia. No ale nie ma też pieniędzy. W interesie mam zastój. Totalny. Co jakiś czas tak się zdarza, tylko tym razem nie wypracowałam oszczędności. Z własnej winy, bo mogłam, a nawet powinnam. Takie przestoje co jakiś czas się trafiają i racjonalnie jakoś je ogarniam, z nadzieją, że tym razem będzie tak jak kiedyś, czyli się odbiję w pewnym momencie. Ale i tak powoduje to spadek samooceny. I to duży. Tyle że tego rodzaju problemy to właściwie wyzwania. Szukam - fakt, że apatycznie, bo marna jestem, ludzie urlopują - jakichś nowych możliwości. Bank wydzwania z propozycją zwiększenie linii kredytowej i czuję, że jakoś to będzie, bo pieniądze to tylko pieniądze.

Inna rzecz, że to nadmiar kotów przyczynia się do niemania pieniędzy. Wydaję na nie rocznie równowartość dwóch atrakcyjnych dalekich podróży. Gdybym przerobiła  koty na kotlety, mogłabym wreszcie zrobić remont, który jest absolutną koniecznością. Ale kocham te futra, nawet oba czarne łobuzy. Lubię zasypiać obłożona sierściuchami i lubię ten moment rano, gdy otwieram oczy, a tu tup tup tup z każdej strony niewyremontowanego mieszkania, cała piątka biegnie się przywitać. Tylko jak pogodzić koty z wyjazdami? Nawet nie chodzi o zapewnienie opieki, bo to jakoś się udaje, ale o to, że ja za nimi zwyczajnie tęsknię. I źle mi się zasypia bez kotów w pobliżu.

Na razie tak czy siak wyjazdy się odsuwają. Najpierw muszę odzyskać formę, potem zarobić, a dopiero później pomyśleć, czy najpierw remont, czy Islandia, Etiopia bądź Malezja:)

poniedziałek, 15 czerwca 2015

Lubię wakacje i lubię powroty. Podróż była udana, choć wbrew zamierzeniom nie opuściłam strefy komfortu. Maroko jest krajem bardzo turystycznym i przez tydzień trudno się wypuścić gdzieś, gdzie trzeba przełamywać jakieś bariery. O samym Maroku napiszę więcej na wschodnim blogu, gdy się trochę ogarnę.

Po powrocie przywitały mnie stęsknione, choć nieco sfochowane koty, pyszne jedzonko roboty Mamusi oraz stęsknieni redaktorzy, żądni moich tekstów. Jaki to jest inny powrót od tych w czasie, gdy byłam pracownikiem najemnym. Teraz wchodzę w obowiązki w swoim rytmie, piszę z winkiem dłoni i kotem na kolanach, w dawnych czasach był stres, napięcie, sfrustrowani współpracownicy i rozmaici szefowie.

Za to mam zgryz z Dyziem. Okazało się, że on mnie kocha. Wcześniej trzymał się na dystans i nawet byłam zazdrosna, że do gości był wyrywny, a do mnie wcale. A tu zaskoczenie. Pod moją nieobecność chodził zgaszony i smutny, a gdy wróciłam, nie odstępuje mnie na krok. Gada, tuli się, podstawia łepek do głaskania, leży przy mnie, mruczy jak traktor. I przepadło. Przecież nie oddam nikomu kota, który mnie kocha.

Poza tym w Maroku zgrilowałam się jak sardynka atlantycka. Zasnęłam na plaży, przez sen zwinęłam się w kłębek i jestem (p)opalona w widowiskowy deseń. Na szczęście zrobiłam to dopiero ostatniego dnia i dzięki temu wyjazd nie był zmarnowany.

czwartek, 04 czerwca 2015

Iść czy nie iść spać? W sumie to zaraz pobudka... O 4 rano muszę być na lotnisku. Dawno nie jechałam nigdzie tak nieprzygotowana, jak teraz. Z grubsza wiem, co chcę odwiedzić i jak spędzić czas, ale nie wynotowałam żadnych polecanych hoteli, nie posprawdzałam transportu ani cen, nie odświeżyłam liczebników francuskich.

Z wiekiem pakowanie jest coraz trudniejsze. Rośnie liczba rzeczy, które wydają mi się niezbędne. A równocześnie myślę coraz mniej praktycznie. Pewnie jak zwykle okaże się na miejscu że zabrałam sporo rzeczy niepotrzebnych, a potrzebne będę musiała kupić. W ramach zmian pooperacyjnych co innego robię przed podróżą. Nigdy bym się nie spodziewała, że kiedykolwiek przed wyjazdem plecakowym będę sobie robić pazury. A jednak. Rączki zrobiłam u manikiurzystki, nóżki właśnie się suszą. A kocice nie mają zrobionego kocicure. Do tej pory było odwrotnie. Przed podróżami robiłam te zabiegi kocicom, a nie sobie;)

Cieszę się na wyjazd tak jak to dawno temu bywało, ale bez dawnej beztroski. Właściwie to mi żal różnych innych pozapodrożniczych opcji, ale skoro tak się ułożyło, jak ułożyło, to trzeba się cieszyć tym, co jest. Chyba mi się znowu życie wywróciło do góry nogami. Operacje są dobre po to, żeby zrobić porządek w życiu. Wymienili mi się znajomi. Bez żadnych gwałtownych ruchów. Okazało się, że mogę liczyć na inne osoby, niż myślałam. No, nie do końca, są bliscy ludzie stale ważni w moim życiu. I nie jest tak, że mam do kogokolwiek żal, że się nie zainteresował mną, gdy byłam chora. To jest po prostu naturalna konsekwencja relacji, którą trzeba przyjąć i wyciągnąć wnioski. Szkoda, że tak spokojnie nie umiałam podejść do znajomości z M.,  przecież koniec też był konsekwencją czegoś wcześniejszego.

Mam nadzieję, że w podróży nie obudzą się upiory. Chcę cieszyć się oceanem, plażą, pustynią, sukiem i kolorami. Nie biorę ze sobą netbooka ani roboty. Tylko jak wytrzymać tydzień bez kotów?;)

wtorek, 02 czerwca 2015

Nie wiem, co wycięli mi w czasie operacji albo dołożyli, ale wraz ze zdrowiem wróciła dawna ja. Z ciekawością świata, apetytem na nowe i radością życia. Wreszcie śmiało mogę powiedzieć, że jestem szczęśliwa.

Wróciła też moja dawna energia, zdrowieję galopująco, czuję się świetnie, nosi mnie i z tego noszenia spontanicznie kupiłam bilet do Maroka. Na najbliższy piątek:) Piszę więc na akord, intensywnie przygotowuję się do podróży i każdą komórką ciała czuję ciekawość nowego. Wybrałam Maroko nie tylko dlatego, że bilety były tanie, ale też chcę się wyrwać ze strefy komfortu i poznać coś nowego, skoczyć na główkę. A w Afryce jeszcze nie byłam. No dobra, chcę też odpocząć i planuję bez żadnej napinki i żadnego "must see" skupić się na delektowaniu si widokami, plażami, oceanem przyprawami, pustynią i co tam jeszcze los przyniesie.

Z tej radości o mało nie spaliłam mieszkania  i nie uwędziłam kotów. Wyszłam wczoraj na basen, zostawiwszy włączony gaz, na którym zalegała pokrywka od patelni. Na szczęście rzeczona pokrywka jest jedyną ofiarą mojej beztroski.

Kotów nadal jest 5. I pewnie tyle zostanie, bo gdy widzę, jak Pumek kocha się z młodzieżą, to nie mam sumienia ich rozdzielać. Trzeba będzie pomyśleć o większym lokum. Choć nie wiem, jak przejść od myślenia do czynów. Dziś dowiedziałam się planach zamknięcia dodatku do gazety, do którego od kilkunastu lat pisuję. Takie niespodzianki nie są ostatnio rzadkie. Ale na razie jest i za dobrze, żeby się nimi martwić.

wtorek, 21 kwietnia 2015

No i jestem w domu. Dopóki byłam w szpitalu, trzymałam się świetnie. A teraz rozsypka. Przeczytałam dokumentację poszpitalną, poszperałam w necie i pękłam. Nie da się ukryć, jestem nieuleczalnie poważnie chora i raczej mogę zapomnieć o życiu bez bólu. Operacja się udała, ale to, co nazywa się udaniem tego rodzaju operacji, nie jest równoznaczne z wyleczeniem (no dobra, o tym wiedziałam wcześniej), ani w ogóle nie oznacza, że można ocenić stan mojego wnętrza. Logicznie rozumując, prędzej czy później będzie ciąg dalszy z komplikacjami, o których wolę nawet nie myśleć. I co gorsza, komplikacje mogą nastąpić niespodziewanie, co w kontekście moich podróży wygląda nieładnie. Wujek google mówi, że teraz ryzyko zgonu wynosiło ok. 8 proc., a ryzyko powikłań było jeszcze większe. Na szczęście zapomniałam wujka googla spytać o to przed operacją, bo jakkolwiek wiedziałam o dużym ryzyku, to szacowałam je na jakiś 1 proc. "Dużość" to jest pojęcie względne.

W ogóle wygląda na to, że lekarze zrobili kawał dobrej roboty i bardzo im jestem za to wdzięczna, do tego udało im się utrzymać mnie w poczuciu bezpieczeństwa, co wymagało dużych umiejętności. Niemniej jednak czuję się wybrakowana, mimo że fizycznie nic mi nie dolega oprócz lekkiego osłabienia i bólu brzucha.

Tak jak w szpitalu przez cały czas byłam pogodna i optymistyczna, tak teraz się rozsypałam. Wróciłam do domu, wyszłam do apteki i spacerując w pięknych okolicznościach przyrody nagle sobie przypomniałam Panieńskie Skały w Krakowie i wszystko to, co miało być, a potem pierwszą diagnozę, gdy M. mnie pocieszał, a od czasu której zaczął się powoli wycofywać ze związku - choć może zbieżność czasowa jest przypadkowa. I znowu zabolało potwornie, bo tam miał być mój dom, rodzina, dzieci, mężczyzna na życie i jedną nogą byłam w innym życiu, a jest to, czego nie miało być: Warszawa, mieszkanie ciągle nie wyremontowane i życie z chorobą na zawsze. A tamto wszystko, na co ja się cieszyłam, ma inna kobieta. A przy tym wszystkim żal nie wiąże się już wcale z utratą M., co do tego pana nie mam od dawna cienia złudzeń i żałuję nie tego, że się rozstaliśmy, ale że w ogóle z nim byłam. Smutek dotyczy tego, że wszystko jest na opak i że tak naprawdę zmieniło się to w mgnieniu oka te nieszczęsne 3 lata temu.

Teraz kończę tekst na jutro, Żbiczka śpi zwinięta na moich kolanach, a Zyzio przytulony do mojego boku. Wysiadająca elektryka słabym, zdecydowanie za słaby światłem przypomina o konieczności remontu, a co za tym idzie - o ty, że wszystko jest nie tak. Jestem w domu, a jest smutno.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

No i jak zwykle optymizm okazał się złą strategią. Nie wypuścili mnie dzisiaj ze szpitala, bo mam złe wyniki badań. Co prawda na razie jedynym sposobem leczenia był cholernie bolesny zastrzyk, do tego nikt ze mną nie rozmawiał poza rutynowym obchodem, opisu operacji nadal na oczy nie widziałam, operatora zresztą też, a chciałabym się wypytać, co dalej. Jeśli mnie jutro nie wypiszą, to zrobię to na własne żądanie, bo na środę mam pilną robotę i nie mogę dłużej wczasować.

To jest urok bycia pacjentką dyrektora szpitala. Dyrektor, który dyrektoruje, leczy, operuje i odbiera porody, siłą rzeczy nie ma na nic czasu, a żaden lekarz nie będzie się szefowi w pacjentki wtrącał. Pewnie skończy się tak, że instrukcje co do dalszych działań dostanę wtedy, gdy pójdę na wizytę prywatnie, bo znając życie, do przychodni przyszpitalnej trzeba ogonkować miesiącami. Nie lubię trwać w niewiedzy, wkurza mnie przymusowa bierność, nie wyrabiam w łóżku, roznosi mnie energia, mam cofkę po szpitalnym jedzeniu, tęsknię za kotami i brakuje mi facebooka. Chyba są to objawy zdrowia. Mniej zdrowe są nawroty dołka psychicznego, związane z różnymi szpitalnymi scenkami.

Nawet najprzyjemniejszy szpital ma coś wspólnego z fabryką. Zwłaszcza oddziały zabiegowe. Wszystkim rządzą procedury. Człowiek wchodzi w  rytm szpitalny niczym na taśmę produkcyjną, tylko że tu się nie robi, a usuwa różne rzeczy. Trasa izba przyjęć - kilka kolejnych gabinetów - sala szpitalna - sala operacyjna - potem pooperacyjna - powrót do własnej sali. Ścisły rytm dnia, ścisły rytm zabiegów. Badamy, mierzymy, usypiamy, rozcinamy, wycinamy, zaszywamy, po drodze cewnikujemy i drenujemy, kłujemy żyły, podłączamy kabelki, odłączamy kabelki, kłujemy itd. Czuję się gotowa do zejścia z taśmy produkcyjnej, a ciągle na niej zalegam i dziwnie mi z tym.

niedziela, 19 kwietnia 2015

Dziwny był ten weekend w szpitalu. "Mój" poddodział ginekologii onkologicznej, umieszczony w bocznym skrzydle budynku, zupełnie się wyludnił, na pilne zabiegi przywozi się raczej na inne oddziały. Miałam chatę wolną i zajęłam się nadrabianiem zaległości lekturowych. Ciszy jednak nie było. Piętro wyżej jest porodówka i o ile w codziennym rozgwarze nic nie słychać, to w weekend co i rusz dobiegały z góry dzikie krzyki rodzących i kwilenie noworodków. Taki szpital to dziwne miejsce - od narodzin do niemalże śmierci. W większości placówek onkologia nie sąsiaduje z pediatrią i porodówką. A tutaj z jednej strony wielka radość, a z drugiej dramaty. Samo życie.

Wypuściłam się na spacery po oddziale celem zaznania ruchu, ale na moje morale wpłynęły one gorzej niż poranna rozmowa z ordynatorem, która zakończyła się konkluzją "Pani wie, że w pani przypadku kolejna operacja to katastrofa?". Współtowarzyszki niedoli z innych sal na korytarzu chętnie dzielą się nowotworowymi doświadczeniami, a mnie ta tematyka nie interesuje. Udało mi się nie wpaść w rytm człowieka chorego i tego zamierzam się trzymać, choć jeszcze nie wszystkie wyniki ostatecznie są znane.

Z podziwem patrzę na to, jak funkcjonuje ten szpital. To miejsce ma dobrą energię, co w przypadku tego typu przybytków częste nie jest. Przede wszystkim widać dobrą atmosferę i zaangażowanie personelu. Na operację szam o 7 rano i z lekkim niepokojem spodziewałam się zaspanego i zgęziałęgo towarzystwa, a powitał mnie wesoły gwar, pielęgniarka przedstawiła się i wzięła mnie pod opiekę, potem przedstawił się anestezjolog. Dziś zaszłam po coś do gabinetu zabiegowego i zobaczyłam instrukcję dla pielęgniarek. Otóż uprzejmość jest tu wpisana w regulamin:) I to bardzo konkretnie, ze wskazówkami, co należy mówić w jakich sytuacjach.

Obchody lekarskie są rzetelne, mimo weekendu. Dziś dyżurował ordynator i obchód przywoływał mi na myśl doglądanie gospodarstwa;) Takie sprawdzanie gospodarskim okiem, jak trzyma się powierzone stado;)

Niemniej jednak cieszę się, że jutro wychodzę do domu, choć po tych wakacjach może być trudno odnaleźć się w codziennym kieracie. Przez 5 dni nie dotknęłam się do żadnej roboty. I skończą się fantastyczne, kolorowe szpitalne sny, bo koty nie dadzą mi spać tak mocno. Chyba po narkozie tak mam, że w kawałkach śni mi się dotychczasowe życie, wszystko bardzo kolorowe i dużo intensywniejsze niż w realu. Jeśli w prawdziwym życiu się z kimś kłóciłam, to we śnie biłam się z tą osobą, gdy w realu psuły mi się regularnie telefony komórkowe, to we śnie kilkadziesiąt zdezelowanych telefonów walało się w błocie, jak w moim domu rodzinnym ściany umeblowane są książkami, tak we śnie książki pokrywały także elewację bloku. Ostatniej nocy nastąpiło apogeum: śniła mi się horda napranych znajomych do spółki z narastającą w postępie geometrycznym liczbą kotów pod moją opieką. Aż się boję tego, co mi się dzisiaj przyśni;)

piątek, 17 kwietnia 2015

Albo mam dużo szczęścia, albo w służbie zdrowia powoli staje się coraz lepiej. Dokładnie 20 lat temu spędziłam półtora miesiąca w warszawskim szpitalu na Grenadierów i widzę przepaść, jak się od tamtego czasu dokonała. Sześcioosobowe sale, pacjenci leżący na korytarzu, jedna łazienka na całe piętro,a w łazience syf. Publicznie przeprowadzane lewatywy, lekarka prowadząca odpowiadająca na moje pytania o stan zdrowia nieodmiennym "Bo ty panna masz za dobrze", bezsensowne pobieranie krwi parę razy dziennie. A teraz czyściutko, komfortowo, z poszanowaniem intymności pacjentek, nawet lewatywy przed operacjami już nie robią. Informacje o stanie zdrowia bez zarzutu, lekarze kompetentni i uprzejmi, pielęgniarki sympatyczne cierpliwe. Tylko wikt szpitalny jest taki jak za dawnych czasów.

Nie sądziłam, że dzień po operacji, jak by nie patrzeć, dość poważnej, można się tak dobrze czuć. Chyba ogromną rolę odgrywa nastawienie. To, że się mało bałam i liczyłam ze wszystkim możliwościami sprawiło, że po ucieszyłam się, mimo że nie mogę powiedzieć, żebym wyszła całkowicie bez uszczerbku, no i z powikłaniami i tak muszę się liczyć.

Najbardziej się cieszę z tego, że mam dużo siły. Trzy lata temu po operacjach byłam zupełnie bez energii i teraz spodziewałam się, że będzie gorzej, bo i operacja poważniejsza, i kolejna, i ja jestem starsza. Ale wtedy psychika robiła swoje. Chorowanie połączone z rozstaniem z człowiekiem, którego się kocha, to jest jednak mieszanka wykańczająca. Teraz, gdy patrzę z dystansu, trudno mi jest uwierzyć, że tamten człowiek mógł w taki sposób zakończyć związek, moimi rękami w zasadzie, i tak przeciągać wzajemne rozliczenia. Przynajmniej z racji tego, że jest psychiatrą, mógł to załatwić w sposób bardziej odpowiedzialny. Nie sądziłam, że mogłam się tak bardzo pomylić co do tamtego człowieka, zawsze miałam dobrą intuicję do ludzi.

Teraz już jest z górki. Jednak to wielka ulga nie cierpieć z powodu rozstania w okolicznościach okołooperacyjnych. Doceniam to i w zasadzie to jest mi zwyczajnie dobrze:)

środa, 15 kwietnia 2015

W szpitalu jest wifi, ale dostępu do facebooka nie ma. Skandal normalnie;) Czeka mnie kilka dni odwyku:) Może to i dobrze. Grunt, że jest łączność ze światem.

Szpital na Madalińskiego jest jak z serialu. Leżę w dwuosobowej sali z łazienką, lekarze wszystko tłumaczą, pielęgniarki dbają, wszyscy są uprzejmi. Tylko kotów mi tu brakuje. Podpisałam wszystkie zgody, od których włos się jeży na głowie i potwierdziłam, że wiem o różnych brzydkich ryzykach. Jedynym drobnym mankamentem jest to, że muszę zakupić i ściągnąć do szpitala lek przeciwzrostowy, który będzie użyty w czasie operacji. Lek za bagatelka parę stówek. Ale to drobiazg w porównaniu z resztą, która jest bez zarzutu.

Mam nadzieję, że wyśpię się w szpitalu, bo dzisiejszej nocy kocie szaleństwa przekroczyły wszelkie granice. Nurkowanie w misce z wodą do picia i zrzucanie pięknie uporządkowanych książek i papierów tudzież drapowanie nowych zasłon stanowiły główne zabawy. Tutaj przynajmniej mam trochę spokoju.

Za to w głowie pustka. To jest jedyny objaw niepokoju. W nocy kłębiły mi się tysiące myśli, które chciałam uzewnętrznić na blogu, a teraz nie myślę nic. Leżę i patrzę w okno, choć powinnam pracować. Nawet mój stały towarzysz, komisarz Maigret, średnio mnie wciąga.

wtorek, 14 kwietnia 2015

Mój pięcioletni bratanek jest chory. Jego babcia, czyli moja mama, przez telefon zapytała go, jak się czuje. A dziecko na to schorowanym głosikiem: "A jak się czuję ciocia?" Za to jego siostra w Święta osypała mnie prezentami, zakupionymi w czasie zimowiska oraz rysunkami własnego autorstwa, zapakowanymi w torbę z kotkami. Teraz dzieła bratanicy oraz drzewko i jeleń z błyskotkami i napisem "Zakopane" zdobią moje półki. Lubię patrzeć na przedmioty, w których są uczucia albo jest historia.

W ogóle rozpływam się w oceanie troskliwości. Ofert pomocy mam mnóstwo i myślę, że będę znakomicie zaopiekowana. Nawet koty przeżywają to, że jutro idę do szpitala. Chodzą dziś wyraźnie zdenerwowane, Pumek zjeża sierść na grzbiecie i zaczepia kocice, ze Żbiczką próbowali się bić przez szybę balkonową;)

A do mnie zaczyna docierać wątpliwy urok obecnej sytuacji. Jutro muszę podjąć decyzję o zakresie operacji, wiedząc, że obie alternatywy są, eufemistycznie mówiąc, takie sobie. Kwestia tylko ryzyka zgonu i powikłań oraz ewentualnych niedogodności, muszę wybrać, które bardziej mi odpowiadają. Właściwie to już jestem zdecydowana, ale niewykluczone, że po rozmowie z lekarzem zmienię zdanie.

W obecnej sytuacji najgorsze są budzące się upiory. Tego się bałam najbardziej. Jakby ktoś włączył przycisk i uruchomił emocje sprzed 3 lat. Działa system skojarzeń. Szpital, operacja, czyli miejsce i okoliczności wyzwalają dawne emocje. Czas zadziałał na tyle, że świadomie mogę je opanować, temat mam przepracowany, a ocenę sytuacji jasną, niemniej jednak w człowieku jest taka sfera, która wymyka się rozumowi. Nad automatycznymi skojarzeniami nie potrafię zapanować, a nad emocjami, które one wywołują, panuję tylko częściowo.

Niemniej jednak biorąc pod uwagę okoliczności trzymam się nieźle. Zrobiłam dziś zakupy przedszpitalne, zniosłam do domu komplet lektur, załatwiłam ZUS, rozliczyłam PIT, oddałam przedostatni tekst, a ostatni mam nadzieję zakończyć jutro w szpitalu. Działanie sprawia, że na myślenie nie wystarcza czasu. Przy tym wszystkim akceptuję to, co się dzieje, przynajmniej na obecnym etapie. Dotychczasowe choroby w dużym stopniu mnie ukształtowały, bez nich wielu rzeczy bym nie dostrzegała. Nie to, że się cieszę ze swojego chorobowego dossier, bo zdecydowanie wolałabym być zdrowa, silna i śmigająca po górach, ale przyjmuję to, co jest i staram się z tego wyciągnąć tyle dobrego, ile się da. Prawdę mówiąc, dużo gorszym doświadczeniem niż chorowanie było rozstanie z M., do tego nie umiałam podejść z takim spokojem. Inna rzecz, że wcale nie jest oczywiste, że za 2-3 dni będę tak samo spokojnie jak teraz podchodzić do chorowania;)

A przy okazji  - widzę, że mam dużo wejść na bloga z facebooka, a ja tam bloga nie reklamuję. Czy zdradzicie, kto zamieszcza linki?

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 67